iSEN iSEN Car Inverter 200W Gray, DC12V to AC110V/220V, Multiple Interfaces, Digital Display, QC3.0 & PD Fast Charge, Overvoltage Protection, Cooling System
iSEN
-31%
The iSEN Car Inverter 200W Gray converts DC12V to AC110V/220V, offering multiple interfaces for fast charging and advanced protections, perfect for powering devices on the go.
Pre-order
Delivery date: Approximately 5-20working days
Stock limit
Pre-order
Product Code: 5943810303198 Do you need help? +40740302590 / +40215552590
Add to wishlist Solicita publicarea in SEAP Quick Order
  • Description
  • Characteristics
  • Presentation in pictures
  • Reviews (0)
Specifications:
Design
Product iSEN Car Inverter 200W
Color Gray
Connectivity
Power source 12V car socket
Ports 2x AC sockets, 1x USB Type-C, 3x USB Type-A
USB Type-C PD 30W
USB Type-A QC3.0 18W, 5V/2A, 5V/1.1A
Performance
Rated power 200W
Input voltage 12V DC
Output voltage 110V/220V AC ±10%
Output frequency 50Hz/60Hz
Overload protection 230W ±20W
Additional Features
Protections Overload, Overvoltage, Overheat, Short circuit
Cooling system Built-in fan
Display Digital display for current and voltage monitoring
Dimensions 154 x 38 mm
Weight 245g
Package Contents
1x iSEN Car Inverter 200W
1x 60cm Power Cable
1x User Manual
Product compliance information
Weight: 245g
Brand and Model: 200W - 12V
Tip produs: Invertor Auto Portabil
Special features: Transformă ieșirea de 12V a vehiculului în energie de 110V/220V, Ventilator pentru răcire, Ecran digital pentru monitorizarea tensiunii și curentului
Colour: Gri
Power type: Priză auto 12V
Dimensions (mm): 154 x 38 mm
Tensiune De IeșIre: 110V/220V AC ±10%